A konzorciumot egy polgári jogi szerződés (konzorciumi együttműködési megállapodás) alapítja meg, amelyben a felek a rendelet szerinti praxisközösségi konzorcium létrehozása érdekében megállapodnak a közös feladatok végrehajtása érdekében a közös működés feltételeiről, egy konzorciumvezető kijelöléséről és igény esetén annak díjazásáról. A …
Kibővíthető-e a praxisközösség új tagokkal megalapítás után?
Igen, a jogszabály ezt nem korlátozza, de természetesen a hozzá kapcsolódó dokumentáció megfelelőképpen módosítandó és benyújtandó a praxiskezelőhöz.…
Ha most nem lép be egy orvos a praxisközösségbe, de egy év múlva új jön helyette, ő később beléphet a már működő közösségbe? Ha valaki most egy praxisközösség tagja, és később nem ebben akar majd maradni, át lehet menni másikba?
Igen, természetesen van mód a változtatásokra, de a kapcsolódó dokumentáció megfelelőképpen módosítandó és benyújtandó a praxiskezelőhöz.…
A legszorosabb forma a praxisjogról való lemondást jelenti? Ha igen van-e lehetőség a praxisjog elvesztése után az emelt fizetésen kívül valamilyen anyagi kompenzációra?
A legszorosabb praxisközösségi forma (egyesült, integrált praxisközösség és praxisközösségi konzorcium esete) sem jelenti a praxisjogról való lemondást. A praxisjog intézményét a rendelet nem érinti, a praxisjoga minden orvosnak megmarad.…
Ki lehet tagja a szoros praxisközösségnek – csak azonos típusú vagy különböző praxisok is?
A “szoros” praxisközösség praxisai állhatnak csak felnőtt háziorvosi, csak vegyes háziorvosi vagy csak házi gyermekorvosi praxisokból, vagy lehetnek vegyes összetételűek is.…
A kialakítandó praxisközösségekben háziorvosok és házi gyermekorvosok közös konzorciumon belül működhetnek-e?
Igen, működhetnek.…
Házi gyermekorvosi körzet lehet-e többségében felnőtt- vagy vegyes körzetek által alkotott praxisközösség tagja?
Igen, lehet.…
Praxisközösséget lehet-e háziorvosi, házi gyermekorvosi praxisoknak közösen létrehozni?
Igen, lehetséges.…
Létrehozhat-e praxisközösségi konzorciumot a Korm. rendeletben előírt 5 szolgáltató helyett 4 azonos telephelyen dolgozó házi gyermekorvos? (Nagyon alacsony azon gyermekorvosi rendelők száma, ahol közös telephelyen négynél több alapellátó gyermekorvos dolgozik.)
A rendeletben előírt minimum létszámtól a Praxiskezelőnek nincs lehetősége eltekinteni, de ötödikként pl. felnőtt háziorvos is csatlakozhat a szorosabb praxisközösséghez.…
A “laza” praxisközösség nem állhat egyneműen CSAK házi gyermekorvosokból, hanem felnőtt háziorvos és fogorvos is szükséges a “csapatba”? És ha igen, miért nem? Miért viszi jobban előre a betegellátást ez a felállás, mint a csak gyermekorvosokból álló?
A kollegiális “laza” praxisközösség területi elven szerveződik, ennélfogva a területen működő valamennyi praxis csatlakozhat, azonban a kollegiális praxisközösség „laza” együttműködési formájában részvevő tagokat a szakmák szerinti kollegiális vezetők fogják össze. Szoros praxisközösséget (pl. konzorciumot) viszont létre lehet hozni CSAK házi …